Kuba Kapral, Hubert Wińczyk, Magdalena Chodorowska

Trumna

Literackie Iron Maiden

Tanie horrory z lat 80., filmy o mafii, Tarantino – chwytliwa makabreska ramy fabularnej, która każe bohaterowi obudzić się w trumnie, dostarcza tego, co obiecuje: niespodziewanych zwrtów akcji, solidnej dawki absurdu, nietrafionego wulgaryzmu. A jednak, dzięki właściwej dla konwencji platfromy Twine "ty", dzięki mrocznej oprawie graficznej, dobranym dźwiękom, a także oszczędnej strukturze wyboru, opartej na Drzewku Fabularnym Fournela i Enarda, całość gra jak należy i wyznacza wysoką poprzeczkę na polskiej scenie Twine


Z RECENZJI CZYTELNIKÓW

Było ciasno i klaustrofobicznie, szczególnie przy tych fragmentach, którym towarzyszyły dźwięki. Każda część była przemyślana, napisana precyzyjnie i każda metafora działała tak, jak powinna. Jeśli miałabym się czegoś przyczepić, to końcówki – fakt, że bohater ginie, ale w taki nieprzewidziany sposób wydaje mi się rozczarowujący, trochę niweluje wcześniejszą panikę, którą czułam.  

M.S

Budzisz się w trumnie. Leżysz w ciemności, czujesz, że powietrza ubywa. Panika narasta. Co się stało? Co zrobisz, żeby przetrwać? „Trumna” Kuby Kaprala, do której muzykę skomponował Hubert Wińczyk, to mocna i silnie angażująca opowieść, ilustrowana realistycznymi efektami dźwiękowymi.

J.L

TECHNIKI: Twine, tekst, audio, ilustracje


Kuba Kapral – - dramatopisarz, twórca teatralny związany z poznańskim offem, autor słuchowisk, prozaik.

Hubert Wińczyk –artysta intermedialny/dźwiękowy, performer, improwizator, multi-nie-instrumentalista, kolekcjoner dźwięków.

Magdalena Chodorowska – zajmuje się malarstwem i ilustracją. Inspiruje się malarstwem zen i tańcem butoh.