...

PIERWSZE WYDANIE książki (1991) ukazało się drukiem w wydawnictwie Book Tranzyt. Tomik zamiast okładki miał oprawę z rastrowym tłem, a zamiast strony tytułowej luźną erratę informującą o braku tytułu i osoby autora. Dwa oddzielne teksty otwierane były po przeciwnych stronach książki.

Drugie wydanie (1996) ukazało się w wydawnictwie Pusty Obłok w postaci hipertekstu na dyskietce 3,5'' opakowanej  w pudełko z nadrukowanym rastrem i erratą o tej samej treści, co w poprzednim wydaniu. Tekst został poprawiony i częściowo zmieniony pod kątem nowej formuły.

Trzecie wydanie (2002) przyniosło najnowszą, kompletną wersję hipertekstu w formie czysto elektronicznej z dalszymi zmianami i poprawkami.

Całość składa się z dwóch tekstów o łącznej objętości 101 stron. Poruszać się po nich można albo kolejno - klikając na numery stron u dołu, albo uruchamiając połączenia za pomocą słów oznaczonych kursywą lub wytłuszczonych haseł w górnym rogu (dotyczy to tylko prawego tekstu). Stroną początkową jest raster.html. Obecna wersja, z roku 2013, wprowadza drobne aktualizacje.

Czytaj online

Ostatnia aktualizacja:

16.01.2024

Cytuj ten wpis jako:

Mariusz Pisarski (2022) . "Techsty" 16.01.2024 [https://www.techsty.art.pl/magazyn/ae/ae2.htm].

awangarda e-literatura po polsku pionierzy hipertekstu poetyka awangardowa

Mapa połączeń


Legenda

Statystyki


albo alt art auto block central czytaj częściowo dalszymi erratą hipertekst hipertekstu img książki literatura polska raster robertszczerbowskiprzedmowa stron techsty ukazało width wydanie wydawnictwie zamiast