Robert Kendall to autor hipertekstowego poematu o długości całej książki A Life Set for Two, wydanego przez Eastgate Systems w 1996. Jego hipertekstowa poezja ukazała się także w wielu innych publikacjach: w The Little Magazine and Version Box oraz w antologii Behind the Lines (Eastgate). W sieci Kendall publikował utwory między innymi w Iowa Review Web, BBC Online, Eastgate Hypertext Reading Room, i Cortland Review. Poezje również drukuje. Jest w gronie doradców Electronic Literature Organization.

...
Robert Kednall - Life Set for Two

Techniczne zamiłowania Kendalla zaowocowały małym systemem do adaptacji hipertekstowej poezji i prozy na potrzeby www. Connection Muse, bo tak nazywa się ów program, jest nakładką do Macromedia Dreamweaver lub do innych programów do tworzenia stron internetowych. System umożliwia wprowadzenie do dokumentu html różnych rodzajów linków, których na co dzień w internecie się nie uświadczy.

Ostatnia aktualizacja:

28.07.2022

Cytuj ten wpis jako:

Mariusz Pisarski (never) Hipertekstowa poezja. "Techsty" 28.07.2022 [https://techsty.art.pl/hipertekst/awangarda/oulipo/roubaud.htm].

generatory poezja cyfrowa

Mapa połączeń


Legenda

Statystyki


antologii art autor awangarda central connection contoolkit eastgate gronie hipertekst hipertekstowa hyperpoetry img kendall life outgoing poezja review robert set source systems target techsty value