Na Piksel Zdrój składa się 16 opowieści. Część w linii miejskiej, część w linii nadmorskiej. Do pierwszej, której tematem jest lato w mieście, przechodzi się przez podłużne paski pośrodku strony startowej. Do linii nadmorskiej prowadzą ciemnoszare, kwadratowe przyciski pod paskami centralnymi. Linia miejska to owoc pierwszego etapu warsztatów literackich “Piksel i lira”, które są tematyczną podstawą utworu. Autorzy piszą na ściśle zadany temat. Z kolei w linii nadmorskiej opowiadają o sobie samych w trakcie przygotowań, wyjazdu i uczestnictwa w plenerowej odsłonie warsztatów. Ta kończy się jednak niespodziewanie i tragicznie. Grupa, wraz z głównym koordynatorem, wpada w poważne kłopoty. Na scenę wkracza prowadzący dochodzenie sierżant Koper. Powieść o wspólnym pisaniu powieści zamienia się w kryminał z zagadką, która być może nigdy nie zostanie rozwiązana.
Bohaterami linii miejskiej są postacie wymyślone przez narratorów linii nadmorskiej. Każdy z narratorów posiada przypisany sobie kolor i ikonkę. Pojawiają się one w oznaczeniach linków i w przyciskach nawigacyjnych pod każdym segmentem tekstu. Tła także wizualnie wskazują z czyim opowiadaniem mamy aktualnie do czynienia. Chcemy, aby dzięki temu przechodzenie pomiędzy różnymi narratorami, i dwoma poziomami powieści, odbywało się w obrębie klarownie zarysowanych ram.
Piksel Zdrój to utwór zarówno kolaboratywny, jak i cyfrowy, przyjazny zmianom i uaktualnieniom. Wszelkie uwagi i sugestie są mile widziane.
Życzę wybornej lektury,
Mariusz Pisarski