Webcast Roberta Coovera

Wykład Roberta Coovera "A History of the Future of Narrative" udostępnili w sieci, w formie wideo, organizatorzy konferencji Electronic Literature in Europe w Bergen. Wykład amerykańskiego postmodernisty jest prezentacją ostatniego rozdziału powstającej właśnie Historii Literatury Amerykańskiej. Wstęp do wystąpienia Roberta Coovera: Scott Rettberg, wideo: Martin Arvebro. Zapraszamy!


Robert Cover to jeden z najbardziej wpływowych i najważniejszych pisarzy amerykańskich, a zarazem - pionierów literatury elektronicznej. Jest twórcą pierwszych warsztatów elektronicznego pisarstwa twórczego na Uniwersytecie Browna, które zaowocowały między innymi kolaboracyjną opowieścią Hypertext Hotel. Od początku obecnej dekady Coover wraz z zespołem pisarzy, kompozytorów i designerów pracuje nad immersyjnymi, wirtualnymi środowiskami fabularnymi. Jednym z takich środowisk jest CAVE, stworzone w trakcie warsztatów "CAVE writing".

Techsty opublikowały Koniec Książek - głośne wystąpienie Roberta Coovera na łamach New York Timesa, które spopularyzowało literaturę elektroniczną na świecie.

M. Pisarski 20.09.08